Zábava

Zúčastnite sa podujatí

Ľudia si chcú spríjemniť zimu aj ináč ako bežným lyžovaním  či sviatkami. Aj keď sa teplé dni ako v lete nekonajú, mnoho ľudí má pocit, že podujatí, ktoré zahrejú je viac ako dosť. Neveríte? Stačí vám vyťukať najbližšiu umeleckú školu a aj vy zistíte, že usporadúvajú večierok. V zime to u nás žije viac ako dosť.

koncert

  • Na akých umelcov sa môžeme tešiť túto zimu? Ako obyčajne, jedna z najobľúbenejších slovenských skupín IMT Smile potiahnu šnúru koncertov, ktoré budú ladené do vianočných tónov. Tešiť sa teda môžete nielen na známe koledy, ale aj na folklór a piesne, ktoré vie skočne originálne podať len Ivan Tásler. Keď sme už na východe, musíme pripomenúť aj koncerty, ktoré pripravuje Štátna filharmónia v Košiciach. Voľné termíny pre milovníkov klasickej hudby sú dostupné nie len v tomto roku, ale aj na nový rok. Ak by sa vám to zdalo málo, na koncertnú šnúru sa už tak ako obyčajne vydávajú aj české legendy spevu a to Karel Gott alebo Luie Bilá.
  • Ak stále dávate prednosť slovenskej hudobnej scéne, tak vedzte, že taký Miroslav Žbirka drží tiež tradíciu v zimných koncertoch. Mnohými obľúbená skupina Fragile privábi tak ako vždy nemalé počty fanúšikov, preto si ich koncerty rezervujte už včas.

housle

  • Pre milovníkov prekvapení nezaškodí, ak sa vyberú do najbližšieho obchodného centra alebo na mestské trhy. V tomto období sa usporadúvajú koncerty rôznych, aj tých menej známych interpretov. To však neznamená, že by boli na tom v kvalite horšie. Taktiež sa môžete tešiť na vystúpenia rôznych folklórnych súbor zo sveta. Napríklad taká Ukrajina či Poľsko už niekoľko krát zaplnili ulice krásnymi ľudovými pesničkami.
  • Mladšie generácie dajú určite prednosť interpretom ako Filip Túma a Nela Pocisková, Desmod a tí najmenší si zamilujú ešte viac na živo Spievankovo a Mira Jaroša, ktorí ani v tomto období nezabudli na svojich verných fanúšikov.

Back To Top