Vzdelanie

Zopár spôsobov, ako dokážeš chrániť našu planétu

Ľudia si vôbec neuvedomujú čo nám Zem všetko dáva. Veď my sami by sme bez nej neexistovali. Je smutné, že si to ľudia neuvedomujú. Ničia našu planétu a naša Zem nám to vracia v podobe tornád, cunami a výbuchov sopiek… Čím viac ničíme Matku Zem, tým viac ničíme samých seba.
Nevyhovárajte sa na to, že keď sa budete snažiť chrániť planétu len vy sami, tak nič nezmôžete. Keby si toto povedal každý človek na Zemi, to by sa nám lepšie žilo. Preto to treba aspoň skúsiť. -.

vesmír

Tu je zopár spôsobov, ako aspoň trošku ochrániť Zem:

1. Recykluj odpad – predtým, ako vyhodíš niečo do komunálneho odpadu – zamysli sa. Tento odpad skončí na skládke, tam sa spáli a vzniknú z toho mnohé škodliviny. Čo tak ten odpad pretriediť? Aspoň na plast – z neho môže napríklad vzniknúť nová PET fľaša – alebo papier – z neho spravia papier. To úplne na začiatok stačí. Neskôr môžeš začať triediť absolútne všetko. Tetrapaky, baterky alebo aj sklo. Stačí ak to bude robiť len vaša domácnosť, poviete to ďalším a tí zase ďalším môžete to a svetu to trochu pomôže.

znečištění

2.Šetri elektrickou energiou – bude sa vám to zdať ako zbytočnosť, pritom to je úplne jednoduché. Ak odídete z nejakej miestnosti, tak zhasnete. Ak zaspávate pred televízorom, vypnite ho a choďte spať. Ušetríte tým nie len elektrickú energiu, ale aj peniaze vo vašej peňaženke.
3. Miesto jazdy autom, radšej choď pešo alebo na bicykli – Koľkí z vás ráno chodia autom do práce alebo školy autom, pritom to majú do svojho cieľa blízko? Nie je jednoduchšie ísť radšej po svojich alebo nafúkať kolesá na bicykli a ísť s ním? Keď už sa to nedá dohodnite sa aspoň viacerí a choďte jedným autom. Šetríte tým planétu. Opäť to nie len o šetrení ropy a znečisťovaní vzduchu, ale aj o pohybe, ktorý každý z nás potrebuje, aby sme boli zo svojim telom spokojný.

Back To Top