Výrobky

Kvalitné strieborné šperky alebo aký význam má rhódiovanie?

Ak vlastníte elegantný šperk vyrobený zo vzácneho materiálu, akým je napr. striebro, určite chcete, aby jeho pôvodná vizuálna stránka zostala dlhé roky nezmenená. Požadujete, aby sa táto elegancia nevytrácala a šperk tak plnohodnotne plnil svoju funkciu- žiaril svojou eleganciou a poskytoval jedinečný štýl bez náznakov viditeľného opotrebenia. Aby sa toto želanie stalo realitou, existuje úkon, ktorý nazývame ako rhódiovanie, respektíve poznáme rhódiované šperky.Strieborný náramok, ázijské znaky.jpg
V takom prípade vravíme o šperkoch, ktoré prešli povrchovou úpravou. Opisovaná úprava má svoj opodstatnený význam z hľadiska dosiahnutia zvýšenej kvality, odolnosti a životnosti strieborného šperku. A aj toto je jedným z dôvodov, prečo sa popularite teší práve striebro a doplnky z tohto materiálu. Ale úlohu určite zohráva aj originálna a veľmi príťažlivá stránka doplnkov, akým je aj strieborný náramok https://gameon.sk/strieborne-sperky/naramky/42-31.
Rhódiovanie má vo svojej podstate pre strieborný šperk širší význam. Nielenže mu dopraje dlhšiu životnosť a zmienenú odolnosť voči skorému opotrebovaniu, ale takisto zvýši jeho lesklosť a dokáže vytvoriť vizuálny efekt, ktorý je prakticky na nerozoznanie od bieleho zlata.

  • Tento proces spravidla podstupujú kvalitnejšie šperky, ktoré následne poskytujú zmienené vlastnosti.

Bežný doplnok zo striebra, ktorý nepodstúpi tento proces sa môže postupom času znekvalitňovať prakticky pri bežných veciach a vplyvom faktorov, akým je ľudský pot alebo žiarenie svetla. Na takýto šperk potom musíte dávať väčší pozor ako na oko v hlave. Takisto je veľmi dôležité jeho vhodné skladovanie a vybrať miesto, ktoré sa vyhýba priamemu vplyvu svetla. Negatívne pôsobí tiež dotyk s vodou alebo parou.Strieborný náramok na kameni.jpg

  • Preto je vždy lepší pocit, ale aj efektívnejšia voľba, keď sa tieto prvky natierajú jemnou vrstvou rhódia. Tento materiál či ušľachtilý kov je známy predovšetkým svojou odolnosťou, stálosťou a tvrdosťou. Vravíme o cennom kove, ktorá je dokonca drahší, než zlato.

Back To Top