Výrobky

Balkón trošku inak

Zábradlie na schodoch alebo balkónoch je jedna z najdôležitejších súčastí domu, nie len po praktickej, ale aj dizajnovej stránke. Zvoliť vhodný typ balkónového zábradlia je niekedy veľmi ťažké, hlavne aby boli splnené všetky požiadavky zainteresovaných strán. Niekedy je vhodnejšie nerez kombinovať s drevom, inokedy zase so sklom. Jednému sa páči horizontálna výplň, inému zase vertikálna. Podľa dispozicií niekedy je vhodné použiť bočné kotvenie, inokedy vrchné. Vždy záleží na prostredí do ktorého sa ide zábradlie inštalovať.
Toto sú základné otázky ktoré si bude asi každý klásť pri výbere vhodného typu zábradlia.
Plánujete zariadiť alebo zrekonštruovať balkón? Základom je vhodný balkónový nábytok. Ukážeme vám, ako sa popasovať so zariadením menšieho balkóna a aké sú najobľúbenejšie trendy.

zabradlie 5

Zariadenie menšieho priestoru si vyžaduje trošku plánovania. Keďže väčšina bytov na Slovensku disponuje menšími balkónmi, nie ste v tom sami. Našťastie sa aj na takej malej ploche dá skĺbiť pekný dizajn s kúskom prírody. V súčasnosti je veľmi moderné zasklievanie balkónov, pretože takto vznikne v podstate ďalšia miestnosť v byte. Okrem toho na zasklený balkón môžete pokojne umiestniť aj kreslo alebo príjemnú kožušinku na sedenie. V prípade otvorených balkónov zase stavte na množstvo zelene a kvalitný nábytok do exteriéru. Čo sa týka trendov, odpoveď je jednoduchá. Balkón môžete mať akýkoľvek, aký sa vám páči. Súčasných štýlov je také veľké množstvo, že je len na vás, ktorý si vyberiete.

zabradlie 3

Rovnako trendy sú pestrofarebné, ale aj moderné minimalistické balkóny. Ak ešte váhate, čo bude pre vás to „pravé orechové“, tu je zopár inšpirácií.
Využite horizontálny priestor
V prípade menšieho balkóna myslite na steny. Práve tu sa nachádza priestor, kde môžete mať vertikálnu záhradku s bylinkami alebo policu na knihy.

Back To Top